Warsztaty zapoznawcze z American Tribal Style® Belly Dance, 24.09.2011

Zespół Ouled Nail i Siostrzane Studio FatChanceBellyDance® w Poznaniu zapraszają na warsztaty zapoznawcze z belly dance w stylu American Tribal (ATS) dla osób, które nigdy przedtem nie miały styczności z tą formą tańca i chciałyby się z nią bliżej zaznajomić.

Plan warsztatów:
Uczestniczki dowiedzą się czym charakteryzuje się American Tribal Style® Belly Dance, jakie są jego najważniejsze elementy i zasady, czym jest ATS-owa „puja” i jakie ma znaczenie dla tancerek. Poznamy kilka podstawowych figur i formacji scenicznych oraz zastosujemy tę wiedzę w praktyce wykonując grupową improwizację taneczną.

Termin: 24 września 2011, godz. 13:00 – 15:00
Miejsce: Joga Poznań, ul: Grochowe Łąki 3 (przy Garbarach)
Cena: 40 zł

Strona wydarzenia na Facebook’u »

Warsztaty poprowadzą tancerki Ouled Nail: Agata Ratajczak i Beata (Herbi) Moryl (instruktorka ATS® certyfikowana przez twórczynię tego stylu, Carolenę Nericcio)

Zapisy i informacje: Kliknij tutaj, by wypełnić formularz kontaktowy.

UWAGA! – istnieje również możliwość kontynuacji nauki w ramach regularnego kursu ATS! (Poziom 1, Poziom 2)

Czym jest ATS?
American Tribal Style® Belly Dance został stworzony przez kobiety i dla kobiet. Jest tańczony w grupie i choć wygląda jak choreografia, za każdym razem stanowi improwizację. Bazuje na tańcu brzucha, jednak znajdziemy w nim także elementy tańców ghawazee z Górnego Egiptu, jak i nawiązania do flamenco, czy indyjskiego kathaku lub odissi. Tancerki porozumiewają się za pomocą nierozpoznawalnych dla widzów sygnałów niewerbalnych, by synchronizować swoje ruchy. Dzięki temu wytwarza się między nimi szczególna, wyraźnie wyczuwalna nić porozumienia i więź. Taniec ten wyraża dumę i siłę kobiet, co uzewnętrznia się w ruchach, charakterystycznej, pełnej godności postawie oraz pięknych, kolorowych kostiumach z dużą ilością ozdób, nawiązujących do tradycyjnych strojów plemion arabskich i azjatyckich.

Jak na tym skorzystam?
Jeśli złapiesz „bakcyla ATS-u” i zaczniesz regularnie ćwiczyć i uczęszczać na zajęcia:

  • wzmocnisz mięśnie, zwiększysz wytrzymałość fizyczną i zadbasz o kondycję w bezpieczny i przyjemny sposób,
  • uwolnisz się od stresu,
  • pozbędziesz się kompleksów związanych z brakiem akceptacji własnego ciała i dobrze poczujesz we własnej skórze, niezależnie od wieku, wyglądu czy rozmiaru ciała,
  • poznasz nowych ludzi.

Czy ATS® jest dla mnie?
ATS® jest bezpieczną formą ruchową odpowiednią dla kobiet w każdym wieku. Nie musisz mieć idealnej figury, ani wyglądu. To piękny, zmysłowy taniec nieeksponujący nadmiernie ciała i dający tancerkom poczucie siły i porozumienia z partnerkami. Jeśli wolisz czerpać energię z obecności grupy przyjaznych osób niż zmagać się z tańcem solo, lubisz klimaty boho i współczesną „world music” inspirowaną muzyką etniczną i folkową – ATS® jest dla Ciebie.

Czy zanim się zapiszę, mogę gdzieś zobaczyć, jak ATS® wygląda w praktyce?
Zapraszamy do zapoznania się z historią i opisem tańca w dziale „O ATS-ie”, gdzie znaleźć można mnóstwo informacji na ten temat oraz do obejrzenia zdjęć i filmów z naszych występów.

Kategoria: Aktualności, Warsztaty.